Yalova Yalova Yalova | Bekir Erkuş

Yalova Yalova Yalova

yalova
Yatırımcı gözü ile

Yalova Yalova Yalova

Yalova Parlayan Yıldız! Peki ne kadar?

Yalova kimi yatırımcılara göre fiyat olarak şişmiş bir bölgedir. Osmangazi köprü projesinin tamamlanmasıyla da yatırım değerini kaybetmiştir. Oysaki İstanbul’un eski ilçesi yeniden İstanbul’un bir parçası olmuştur. Plakası bile 77. 2’ye bölseniz 33.5. Yani 0.5 puan ile yine İstanbul. Ama küçük kardeş olarak kalmaya devam edecek..

Biz böyle düşünmeyen bir tarafız. Osmangazi projesinin tamamlanması Yalova gelişmesinin önünü açmıştır. Netekim Avrasya OSB, İMES OSB, Otomotiv Yan Sanayi OSB, İleri Teknolojiler ve Kompozit Malzemeler OSB, Tersaneler gelişime hız katmıştır.

Yanısıra Yalova üniversitesi kampüsü gün geçtikçe gelişerek bugün 7500 olan öğrenci sayısı 30.000 seviyelerine çıkacaktır.

Ekolojik doğa turizmi, güneş deniz turizmi termal turizmi sayesinde yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği haline gelmiştir.

3 Büyük şehrin ortasında 250.000 nüfuslu bir şehir kalmasının imkanı yoktur. Topraklarının %58’inin orman olduğu bir yerde bütün yatırımların %48’lik bir alana sığdırılacağı ve hala 10 Dolar seviyelerinde yer bulunabildiği düşünülürse Yalova bizim için daha uzun bir süre yatırım değerini koruyacaktır.

Leave your thought here

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir