Yalova Çiftlikköy Arsa | Bekir Erkuş

Yalova Çiftlikköy Arsa

Yalova, 3 büyük şehrin ortasında (İstanbul, Kocaeli, Bursa) kalmış olan çok değerli bir şehirdir. Şu an ki Nüfusu yaklaşık 250.000 kişi civarındadır. Büyük şehir olmaya aday olan Yalova neden değerlidir? Öncelikle şu farkı bilmemiz gerekir. Küçük şehirlerin ilçe belediyelerinin bağlı olduğu bir üst belediye yoktur. Her biri bağımsız hareket edebilir. Yani İstanbul’da Beşiktaş, Şişli, Pendik birer bağımsız belediyedir, ancak Büyükşehir belediyesi’nin bu ilçelere müdahale etme olasılığı vardır. Yalova’da durum böyle değil, yani Yalova belediyesi Çiftlikköy belediyesi üzerinde söz hakkı yoktur. Bu da ilçeler arasında bağımsız ayrı bir rekabete ve hizmetlerin yarışmasına sebep olmaktadır.

Yukarıda proje görsellerini sunduğumuz arsa Çiftlikköy belediyesi sınırları içerisindedir. Yatırımcısına birebir para kazandırabilecek bir yerdir. Bunun detaylarını karşılıklı vermeyi tercih ederiz.

Arsa toplamda 22.450 metrekare NET alandır. 4 ada 38 parselden oluşmaktadır. Parsellerden biri sosyal tesis veya projeyi geliştirecek firmanın, yere talep gösterecek son kullanıcıların taleplerine göre de şekillenecektir.

%50 emsali olan yerde 2 kata müsaade edilmektedir. Ancak parsel büyüklüğü 500 metrekare ve üzeri parsellerde +%10 imar hakkı belediye tarafından verilmektedir. Bu arsamızda +%10 alma hakkına sahiptir. Kot farkından da bazı avantajlar sunmaktadır. Ancak bu fizibilite hesapları sonrasında kullanılıp kullanılmaması gerektiğine karar verilmelidir.

Arsa İMES OSB ve AVRASYA OSB’lere 4-5 kilometre mesafededir. Bu sanayilerdeki hareketlenmeler bu bölgedeki konut ihtiyacını hatırı sayılır şekilde arttıracaktır. Bunların yanı sıra hali hazırdaki pandemi koşulları ve müstakil ev talepleri, İstanbul’a 1.5 saat mesafede olan bu yerlerin yine talep görme sebeplerinden olacaktır.

Satılık, kat karşılığı veya hasılat paylaşımı modelleri için tekliflere açıktır. Detaylar için benimle iletişime geçebilirsiniz.