Çanakkale Ayvacık Tartışık | Bekir Erkuş

Çanakkale Ayvacık Tartışık

Çanakkale herkesin hayalinde olan 3 destinasyondan biridir. Doğal bir marka şehrimizdir. Assos bölgesi, Truva bölgesi, Dardanel, boğazı ve tarihi ile Çanakkale efsanevi bir yerdir. Mitoloji ve tarihin doğal güzellikler ve deniz ile harmanlandığı bir yerdir Çanakkale.

Sizin aklınıza neler geliyor bilemiyorum. Ancak Çanakkale deyince benim aklıma balık gelmiyor sadece 🙂 Çanakkale’yi diğer tatil yörelerinden ayıran en temel özellik, yapılacak şey çok. Deniz ve güneşten canınız mı sıkıldı, tarihi gezilecek görülecek çok yer var. Doğa’ya mı gitmek istiyorsunuz, Kazdağları (ida) (binbirpınarçeşmesi) sizi bağrına basmak için bekliyor resmen. Zeus Tapınağı, tarihi zeytin fabrikaları, Bayramiç’te lavanta bahçeleri :), Yeşilyurt’ta otlu dondurma, Behramkale’de denize karşı bir sade kahve, Tahtakuşlar’da bir mangal, Adatepe’de kahvaltı, bir çırpıda aklıma genel bazı yerler ve aktiviteler.

1915 Çanakkale köprüsü bittikten sonra 3 saatte (benim kullanmam ile 3.5 saatte) bu bölgeye ulaşılacak. Ne yer ne fiyat tutturamayız. Gelelim yukarıdaki arazimize.

Toplamda 4234 metrekare KADASTRAL yolu olan tarla vasfında bir tarladır. Ayvacık bölgesinde deniz manzarası olmayan tarlalar arasında ilk 3’e girebilecek niteliktedir. Buraya ancak şase üzerinde yapı kapsamındaki yaşam birimlerinden yapabilirsiniz. Tiny House tarzında olabilir. Bölgede örnekleri de bulunmaktadır. Bunlara da ruhsat alınabildiği için bir sıkıntı olmamaktadır. Hobi bahçeleri ile ilgili düzenleme geldiğinde burası efsane bir yer haline gelecektir.

Ayvacık’a 5 dakika’da ulaşabilirsiniz. Küçükkuyu deniz tarafına ise Nusratlı rampalarından 25 dakika’da tır arkasında kalırsanız 40 dakika’da inebilirsiniz. Ayvacık Küçükkuyu arasındaki tünel ki 2022’de açılması planlanıyor, bittiği takdirde 10-15 dakika’da denize inabileceksiniz. Yatırım, keyif, ihtiyaç, huzur, manzara neyi atladım bilmiyorum ama sizin bir araziden beklediğiniz başka bir şey var mı?

Fiyat mı? 94 TL/metrekare civarında 🙂