Hakkımda | Bekir Erkuş

Hakkımda

1974 yılında İstanbul Beşiktaş’ta dünyaya gelmişim.

Okul hayatım hep İstanbul’da geçti. Sırasıyla Özel Selin İlkokulu, Özel Ata Lisesi, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği, İstanbul Işık Üniversitesi İngilizce İşletme Yüksek Lisans bölümlerini bitirdim.

Üniversite hayatımla beraber 1992 yılında iş hayatına atıldım. Benim için bir okul daha olan Karaköy Perşembe Pazarındaki Erkuşlar A.Ş. ait dükkanımızda çalışmaya başladım. Çeşitli sanayilere yönelik elevatör zinciri, üretimimiz olan kreyn vinçler, kaldırma ve taşıma ekipmanları pazarlıyor, ithalatını ve ihracatını yapıyordum. Şu an aklıma gelen en enteresan para kazanma hikayelerimden biri şu şekilde olmuştur. 1990 yılında Houston TX’a burslu değişim programı kapsamında gitmiştim. 16 yaşındaki 3 kuşak tüccar bir ailenin ferdi olarak bende oradan dönerken Thomas Register adlı bir firmalara ait altın rehber alarak İstanbul’a döndüm. Tam 3 yıl sonra Türkiye Kömür İşletmelerinin ihtiyacı olan Red Valve marka vanaları bu altın rehber sayesinde buldum, faks ile yazıştık ve 3 ton toplam ağırlığında vana satmıştım.

1999 yılında kimsenin Aile şirketi tecrübesini kaale almamasından dolayı Interpro A.Ş.’de Bilişim fuarları satış servis elemanı olarak çalışmaya devam ettim. Seneleri de karıştırıyor olabilirim. Ancak büyük Marmara depremi olduğu sene bu firma da olduğuma eminim. Hannover Messe ile birleşme de yine bu firmadaydım. Çok keyifli bir çalışma hayatım oldu. Değerli Ruşen Yaykın, Erdem Özel ve Canan Çimenbiçer’den çok şey öğrenmişimdir.

2002 de T Tanıtım firmasını kurdum. Etkinlik yönetimi ve portatif stand işleri yapıyorduk. Sonra ortağıma devrettim. 2004 yılında BE Organizasyon ile stand ve dijital baskı hizmetlerine devam ettim. Yine aynı yıl aile şirketimiz olan Erkuşlar firmasında finans, ithalat ve ihracat bölümlerine de bakıyordum.

TİGİAD Türkiye İş Güvenliği İş Adamları Derneğinde 2 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım, PESİAD Pendik Sanayici İş Adamları Derneğinde 2 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım, MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneğinde 2 dönem Makine Sektör Kurulu Başkanlığı yaptım.

2009 yılında gayrimenkul işine girmeye karar verdim. 2011’de resmi olarak değerli iş ortağım ve PESİAD’dan arkadaşım Nurettin Karakaya ile PENDİST gayrimenkul firmasını kurduk. 2012 yollarımızı ayırdık gönüllerimiz bir kaldı.

Emlak işine ilk başladığım dönemlerde Altın Emlak firmasından eğitimlerimi Nuri Özelmacıklı’dan almıştım. Kendisini rahmetle anmadan geçemeyeceğim. Bu sektördeki tanıdığım öncülerden birisidir. Şimdi oğlu Mustafa Hakan Özelmacıklı bayrağı çok daha ileriye taşımaya çalışıyor.

2012 yılında Arsa arazi konularında yürümeye karar verdim. 2016’da üreten toprak konseptini geliştirdik ve sevgili kardeşim Mustafa Yalnız ile idalavender’i kurma kararı aldık. Çanakkale Bayramiç’te bugün birçok bahçemiz var. Velhasıl 2012’den beri her yeni gün yeni birşeyler öğrenerek yoluma devam ederken 2020 itibarıyla RE/MAX KARUN ile yollarımızı birleştirdik. Beraber daha güzel işlere imza atmak için.

Eski voleybolcuyum, müzikalleri ve şarkı söylemeyi çok severim sağlam bir arşivim vardır. Çok iyi yemek yaparım. İngilizcem iyidir. Almancam ve İtalyancam idare eder. Can ve Arda adında iki tane şükürler olsun evladım var.

EĞİTİMLER

WhatsApp Image 2021-09-26 at 10.37.12 (1)
abr-egitim